podavač šroubů

Automatický podavač šroubů pro průmyslovou montáž

V období únor až březen 2020 předvádíme podavač šroubů EasyDriver ve spojení s průmyslovým pneu šroubovákem Fiam přímo v provozu zákazníka.

Měli byste o předváděčku zájem? 

Kontaktujte nás telefonicky na čísle +420 602 286 820

Automatický podavač šroubů dokáže značně zefektivnit výkonnost při sériovém šroubování spojů.

Představujeme zajímavé provedení podavače bez vibračního zásobníku, který pomocí stlačeného vzduchu automaticky podává šrouby do přidržovacího sklíčidla, namontovaného na standardním typu šroubováku. Obsluha může dotahovat plynule spoje bez zbytečných prodlev s přípravou šroubů. Při použití s pantografem může operátor ovládat šroubovák pomocí jedné ruky.

Video z testování podavače:

logo navaho

Řešení vychází z podavače s japonskou technologií Nitto Seico, kompletní sestavy na míru prodáváme pod naší vlastní značkou NAVAHO.

Funguje nezávisle s jakýmkoliv šroubovákem

Výhodou podavače je skutečnost, že k němu můžete připojit takřka jakýkoliv pneumatický nebo elektrický šroubovák – nejste omezováni značkou. Případný utahovací systém nebo samostatný šroubovák vám rádi doporučíme podle dodaných požadavků na spoj (utahovací moment, ergonomie).

Šroubovák může být dále napojený na kontrolní nebo řídicí jednotku se systémem vyhodnocování parametrů dotažených spojů.

Podavač dodáváme ve dvou verzích: pro šrouby M2 – M5 s max. délkou 25 mm, větší pro šrouby M3 – M8 a délkou 30, resp. 50 mm.

podavač šroubů Navaho

Nevibrační povadač NAVAHO

  • Plynulé podávání šroubů do montážního místa bez prostojů: max. množství utažených šroubů 30 ks / min, kapacita a rychlost záleží na podmínkách spoje (typ šroubu, přístup ke spoji atp.)
  • Široký záběr použití: pro ruční dotahování na montážních linkách, kde je šroubovák naváděn operátory; pro automatické dotahování pomocí kolaborativního robota. 
  • Vysoce spolehlivý podávací systém: vyladěná konstrukce podavače se stará o to, aby byl systém schopný podávat šrouby všech běžných typů a tvarů (PH, PZ, Torx, Imbus atp.) 

Volitelně lze podavač upravit pro podávání šroubů s nestandardní hlavou, a dále pro velmi krátké šrouby. Pro zúžená pracovní místa dodáváme speciálně upravená sklíčidla. Nadstavbově může podavač vyhodnocovat zbývající zásobu šroubů v zásobníku a vyžádat si doplnění.

Kontaktní formulář

Máte jakýkoliv dotaz ohledně podavače šroubů nebo průmyslového dotahování spojů všeobecně? Napište nám!

O nás

ALFAVARIA Group s. r. o.

Od roku 1996 vybavujeme profesionální dílny, řemeslníky, průmyslové montáže. Poradíme s výběrem, dodáme, pomůžeme s instalací a zajistíme servis. Přes 20 let se staráme o to, abyste při výběru nářadí a dílenského vybavení nešlápli vedle.