nízkovoltážní elektrický šroubovák fiam

Šroubovák Fiam eTensil

Představujeme novinku italského výrobce montážních šroubováků FIAM: nízkovoltážní šroubováky eTensil, určené pro průmyslové dotahování spojů.

​​​​Co je eTensil?

eTensil je přímý elektrický šroubovák s mechanickou momentovou spojkou a bezuhlíkovým motorem, s rozsahem utahování 0,6 – 4,5 Nm, určený pro dávkové dotahování spojů v průmyslových operacích. Pro napájení šroubováku a vyhodnocení výsledku dotažení se dodává v kombinaci s jednotkou TPU. V případě potřeby (ergonomie pracovního místa a přístup ke spoji) lze šroubovák doplnit pistolovou rukojetí, případně reakčním ramenem, balancérem / vyvažovačem nebo pantografem.

Máme k dispozici kompletní sadu šroubováku s jednotkou TPU, v případě zájmu rádi navštívíme váš provoz a šroubovák eTensil předvedeme při práci.

​TIP: stáhněte si prospekt s podrobnými informacemi:  Prospekt eTensil

V čem eTensil vyniká:

  • Vysoká životnost a výkonnost šroubováku oproti konkurenci (výrobce udává až 5 milionů cyklů)
  • Programovatelné tlačítko přímo na šroubováku pro změnu základních parametrů
  • Indikátor preventivní údržby po 1 mil. cyklů
  • check
    LED osvětlení pracovního prostoru
  • check
    Vysoký důraz na ergonomii úchopu
  • Maximální přesnost, minimální údržba

4 možnosti spouštění

Šroubovák eTensil je možné naprogramovat na 4 způsoby spuštění: páčkou, přítlakem, kombinace páčka + přítlak a kombinace páčka s pojistkou + přítlak.

šroubovák etensil

Šroubovák je vybavený LED indikačním světlem, které pracuje v třífázovém režimu. Operátor tak má přehled, v jaké fázi se dotahování nachází. Modré LED světlo v blízkosti reverzního tlačítka znamená, že šroubovák je připravený k povolování spoje (levá rotace). Bílá LEDka v blízkosti modré značí připravenost šroubováku k použití. Další světlo se nachází v přední části šroubováku a je určené k osvětlení pracovní plochy, komfortní osvit místa spoje. 

Programovatelné tlačítko na těle šroubováku:

etensil programovací tlačítko

Pro koho je šroubovák určený?

Šroubovák je určený pro jakékoliv průmyslové použití a dotahování velkého počtu spojů (montáž elektroniky, montáž karosářských dílů). Lze jej doplnit automatickým podavačem šroubů pro další zefektivnění procesu.

Kontaktní formulář

Máte jakýkoliv dotaz ohledně nízkovoltážních šroubováků eTensil? Kontaktujte nás!

O nás

ALFAVARIA Group s. r. o.

Od roku 1996 vybavujeme profesionální dílny, řemeslníky, průmyslové montáže. Poradíme s výběrem, dodáme, pomůžeme s instalací a zajistíme servis. Přes 20 let se staráme o to, abyste při výběru nářadí a dílenského vybavení nešlápli vedle.