Dotaz ohledně dotahování? Kontaktujte nás! »

Ergonomie

Ergonomie pracovního místa

Úkolem ergonomie pracovního místa je vytvoření podmínek pro efektivní lidskou práci. Cílem jsou taková opatření, která snižují nepřiměřenou pracovní zátěž a zvyšují pracovní pohodu, eliminují nebo redukují možnosti vzniku chyby, selhání nebo zdravotního ohrožení života. 

Ergonomie montážního šroubováku, typ spouště, zavěšení nářadí

Řešíme ergonomický design pracovišť, na kterých dochází k opakované (dávkové) montáži spoje. Ke zlepšení komfortu obsluhy přispívá např. správný výběr montážního šroubováku (typ spouště, vhodná rukojeť), zavěšení nářadí na vyvažovacím balancéru, kolejnicové pojezdy nad pracovištěm atp.

Čtěte také náš článek na blogu:

Automatický podavač šroubů pro průmyslovou montáž
V období únor až březen 2020 předvádíme podavač šroubů EasyDriver ve spojení s průmyslovým pneu šroubovákem Fiam přímo v provozu zákazníka.Měli byste[...]

Specifikace spoje, podmínky provozu, ergonomie pracovního místa a požadavky na výstup ze šroubování.

Víme, na co se zeptat, abychom vybrali vhodné nářadí pro Váš projekt.

Provedení šroubováku

Na výběr vhodné konstrukce šroubováku má vliv přístup k šroubovanému spoji. Přímé, pistolové, utahovačky s úhlovou hlavou nebo speciální s crowfoot hlavou či tubenut. Doporučíme, jaké provedení šroubováku je vhodné pro vaši pracovní operaci.

provedení šroubováku

Spouštění šroubováku

Také typ spouště značně zvýší efektivitu práce a pracovní komfort operátora. Od jednoduchých tlačítkových spouští až po externě ovládaný start šroubovacího procesu.

ergonomie spoušť šroubováku

Ergonomie pracovního místa

Produktivita a bezpečnost práce: při návrhu utahovací sestavy ideálně řešte současně ergonomické uspořádání pracoviště. Pomůžeme s dodávkou komponent:

  • Balancéry
  • Pantografy
  • Reakční ramena
  • Angle Double Right
    Podavače a řadiče šroubů / matek
  • Angle Double Right
    Kolejnicové pojezdy
utahovací sestava Fiam

Kontaktní formulář

Máte jakýkoliv dotaz ohledně průmyslového dotahování spojů, kontroly a archivace naměřených dat, ergonomie pracovního místa? Napište nám!