Dotaz ohledně dotahování? Kontaktujte nás! »

Řídicí jednotky

Kontrolní a řídicí jednotky

Kontrola a řízení spojů, záznam a archivace naměřených hodnot: od jednoduchých poka-yoke systémů po sofistikovaná řešení. Navrhneme vhodný způsob kontroly a řízení spoje s ohledem na používané montážní šroubováky, zařízení nainstalujeme a proškolíme obsluhu.

Kontrolní jednotky

Kontrolní jednotky se obvykle používají ve spojení s pneumatickými šroubováky: systém odpojitelné nebo kluzné spojky zastaví dotahování v okamžiku dosažení požadovaného momentu. Propojením s kontrolní jednotkou můžeme dále vyhodnocovat:

  • Počet spojů
  • Signalizace OK / NOK
  • Měření délky spoje pomocí časových limitů (Tmin/Tmax)

Stejné hodnoty lze sledovat pomocí napájecích a kontrolních jednotek u nízkovoltážních šroubováků. 

Čtěte také náš článek na blogu:

Šroubovák Fiam eTensil
Představujeme novinku italského výrobce montážních šroubováků FIAM: nízkovoltážní šroubováky eTensil, určené pro průmyslové dotahování spojů.​​​​​Co je eTensil?eTensil je přímý elektrický[...]

Příklady aplikací kontrolních jednotek:

kontrolní jednotky

Řídicí jednotky

Pro velmi přesné dotahování spojů elektrickými šroubováky s možností sledování, vyhodnocování a programování cyklů v reálném čase. Sběr a archivace dat v alfanumerické podobě i ve křivkách. Snadná integrace s komunikačními a nadřazenými systémy. 

Řídicí jednotku navrhneme, nainstalujeme, propojíme s montážním nářadím příp. PLC nadřazeným systémem a proškolíme obsluhu.

Řídící jednotky utahování

Test řídicí jednotky Navaho:

Řídicí jednotku NAVAHO NO/2500CT máme fyzicky k dispozici v naší centrále, v případě zájmu o předvedení ve vašem provozu nás prosím kontaktujte prostřednictvím formuláře na konci této stránky.

Kontaktní formulář

Máte jakýkoliv dotaz ohledně průmyslového dotahování spojů, kontroly a archivace naměřených dat, ergonomie pracovního místa? Napište nám!